ARTINZERT.CZ – inzerce, on-line bazar, inzerce zdarma

podat inzerátrozšířené

Nápověda

Inzertní server ARTINZERT CZ nabízí soukromou a firemní inzerci zdarma. Firmy mohou zdarma inzerovat pouze produkt – nikoliv firmu jako takovou.
Veškerá inzerce je zdarma a po zaregistrování je možnost inzerovat až s 5-ti fotografiemi, stáhnout si vzor kupní smlouvy apod.

Hlavní obsah celého webu tvoří inzeráty vložené samotnými uživateli.


MENU NÁPOVĚDY :


Navigace a hledání na webu Artinzert.cz

1. Navigace

2. Filtry inzerátů

3. Vyhledávání

Proč se registrovat ?

4. Registrace uživatele – Proč se registrovat ?

5. Uživatelské menu

6. Hlídací pes Hafík

7. Fotografie

8. Jak napsat a podat inzerát

Jak zajistit lepší viditelnost svého inzerátu

9. Inzeráty

10.Vkládání inzerátů – Jak vložit inzerát

11.Výpis inzerátů – Jak se posunout na lepší pozici

12. Zvýraznění inzerátů – Jak půjde inzerát lépe vidět

13. Detail inzerátů – Jak vypadá inzerát

14. Správá inzerátů – Jak pracovat s inzeráty

15. Neregistrovaný uživatel


1. Navigace na portálu – ARTINZERT CZ


Vstupovat do jednotlivých rubrik lze pomocí levého sloupce nebo filtrů (= samorozbalovací menu). Pro orientaci se v šedém poli (pod logem) zobrazuje bílým písmem - navigace. Uživatel má tedy přehled o místu, kde se právě nachází. Šedá sekce napravo funguje jako sekce uživatelská.
Menu nápovědy - nahoru


2. Filtry inzerátů


V horní části každé stránky (pod logem serveru) je možné nastavit filtry, které budou aplikovány při výpise inzerátů.

Filtr Rubrika omezí výpis inzerátů na danou podrubriku
Filtr Kraj na inzeráty, u kterých je specifikován daný kraj
Filtr Nabídka/Poptávka na daný typ inzerátu

Filtr Kraje lze také aktivovat z levého sloupce.

Filtry zůstávají aktivní i při pohybu mezi různými stránkami celého webu a po celou dobu Vašeho pobytu na portálu! Lze je také aktivovat z libovolného místa na webu.
Menu nápovědy - nahoru3. Vyhledávání


Zadáním hledaného klíčového slova do pole v levém sloupci a kliku na tlačítko - Vyhledat dojde k výpisu všech inzerátů, u kterých se dané slova (slovo) vyskytuje v titulku nebo textu inzerátu. Pokud použijete vyhledávání na úvodní straně webu, bude se vyhledávat ve všech rubrikách a podrubrikách, pokud budete vyhledávat ze strany konkrétní rubriky, vyhledávání bude omezeno pouze na tuto rubriku/podrubriku (např. aktivace vyhledávaní na adrese
http://autobazar.artinzert.cz/skoda/ vyhledá pouze inzeráty v rubrice Autobazar a podrubrice Motocykly).

Chcete-li zadat více podmínek, použijte rozšířené vyhledávání (
http://artinzert.cz/vyhledavani/) , kde můžete specifikovat další kritéria. Menu nápovědy - nahoru4. Registrace uživatele - Proč se registrovat


Registrace uživatele se provádí vyplněním a odesláním formuláře na stránce registrace (tlačítko – registrovat)

Při úspěšném dokončení bude na uvedený email zaslána informace o registraci včetně informací nutných k přihlášení.

Přihlášený uživatel má poté tyto výhody při práci s inzeráty:

Zjednodušení vkládání inzerátu – stačí zadat rubriku, titulek a text inzerátu
Fotografie – může přidávat až 5 fotografií ke každému inzerátu
 Správa inzerátu – jednoduchá editace inzerátů, mazání a obnovení inzerátů (obnovení = stejný efekt, jako kdyby inzerát podal znovu)
 Možnost vypnout přidávání reklamních řádků na spod svých inzerátů
Možnost využívat atraktivní služby - hlídací pes

 Snadnější odesílání odpovědí na inzeráty a příspěvků do diskusního fóra (bude předvyplněn kontakt /jméno)
Menu nápovědy - nahoru


5. Uživatelské menu
Toto menu se zobrazí po úspěšném přihlášení a obsahuje tyto položky:

 Moje inzeráty – správa inzerátů
 Moje nastavení – úprava údajů zadaných při registraci
 Moje služby – možnost zapnout/vypnout zasílání newsletteru, aktivace hlídacího psa a přidávání reklamních řádků ke vkládaným inzerátům (ve výchozím stavu jsou obě volby zapnuté)
 Ke stažení – možnost stažení – např. Jak podat inzerát
 Odhlásit – odhlásí uživatele
Menu nápovědy - nahoru


6. Hlídací pes – Hafík
Nevíte jak používat hlídacího psa? Je to jednoduché. Nyní již nemusíte neustále procházet rubriky a kontrolovat - zda se neobjevil zajímavý inzerát. V sekci - Moje služby si lze aktivovat hlídacího psa. Je to náš Hafík. Vložíte klíčové slovo, vyberte rubriku (při výběru více rubrik podržte tlačítko ctrl), dále vyberte kraj, platnost hlídacího psa a potvrďte tlačítkem Vložit. V případě, že se objeví inzerát, který obsahuje Vámi nastavené klíčové slovo - ihned Vám pošleme email s přímým odkazem na daný inzerát. Email bude zaslán na adresu, kterou jste uvedli při registraci.
Menu nápovědy - nahoru


7. Fotografie
Přihlášený uživatel může při vkládání/editaci inzerátů přiložit až 5 fotografií. Fotografie musí být ve formátu jpg nebo gif a nesmí být větší než zadaná velikost (standardně nastaveno 500kB a rozměry 1600x1200). Při nahrání dojde k vytvoření náhledu o rozměrech 120x160px a fotografie větší než 640x480px budou zmenšeny na tuto hodnotu. Inzerát s připojenými fotografiemi pak bude mít ve výpise inzerátů symbol fotoaparátu, po kliknutí na tento symbol dojde k otevření nového okna s fotografiemi (v případě vypnuté podpory javascriptu se zobrazí fotografie na zvláštní podstránce).
Registrovaný uživatel může již vložené fotografie mazat ve formuláři editace inzerátu, a to zaškrtnutím políčka smazat u fotografií, které chce odstranit.
Menu nápovědy - nahoru


8. Jak napsat a podat inzerát

Tento návod najdete v položce ke stažení. Návod Vám poradí jak nejlépe podat a napsat inzerát.

Menu nápovědy - nahoru9. Inzeráty

Každý vložený inzerát patří do jedné podrubriky. Rozlišují se dva základní typy inzerátů – nabídka a poptávka. Oba typy jsou rozlišeny graficky a označením u ceny (N – nabídka; P - poptávka). Každý inzerát musí mít vyplněn minimálně titulek, text a kontaktní email (v případě registrovaných uživatelů se email vkládá automaticky).
Menu nápovědy - nahoru10. Vkládání inzerátů – Jak vložit inzerát

Nový inzerát lze vložit pomocí tlačítka –
Podat inzerát. Je nutné zvolit podrubriku (pouze jednu), titulek inzerátu, text a kontakt. Přihlášení uživatelé nemusí kontakt vyplňovat a mohou k inzerátu vložit až 5ks fotografií. Nepřihlášený uživatel musí navíc vyplnit heslo inzerátu – to mu pak bude zasláno jako potvrzení na email a slouží ke smazání inzerátu.

Po úspěšném vložení inzerátu bude na uživatelův email zaslán email s potvrzením o vložení spolu s rekapitulací všech informací. Přihlášený uživatel pak může inzerát libovolně upravovat pomocí sekce Správa inzerátů.

 Menu nápovědy - nahoru

11. Výpis inzerátů – Jak se posunout na lepší pozici

Inzeráty se vypisují podle data vložení. Registrovaný uživatel může inzerát obnovit a tím dojde k nastavení data vložení na aktuální čas. U každého inzerátu lze navíc využít placenou službu topování pomocí SMS, která funguje podle následujícího systému:

• První sms posouvá inzerát o 7 dní.
• Druhá sms posouvá inzerát o 6 dní.
• Třetí sms posouvá inzerát o 5 dní.
• Čtvrtá sms posouvá inzerát o 4 dny.
• Pátá sms posouvá inzerát o 3 dny.
• Šestá sms posouvá inzerát o 2 dny.
• Sedmá a každá další sms posouvá inzerát o 1 den.

Př: pokud vložíte svůj inzerát 1.ledna a pošlete jednu topovací SMS, Váš inzerát zůstane na první pozici před ostatními inzeráty vloženými až do 8. ledna (za předpokladu, že ostatní inzeráty nebudou také topovány). Pokud pošlete druhou topovací SMS, Váš inzerát zůstane na první pozici až do 14. ledna (první SMS posouvá o 7 dní, druhá o 6).

Cena jedné SMS je 9,-Kč.
Menu nápovědy - nahoru

12. Zvýraznění inzerátu – Jak půjde inzerát lépe vidět

Každý inzerát lze pomocí placené SMS také zvýraznit. Takový inzerát pak bude ve výpise inzerátů zobrazen tučným písmem a rámečkem tak, aby graficky vynikl nad ostatními a upoutal pozornost.

Cena jedné SMS je 9,-Kč.

Instrukce pro topování/zvýraznění každého inzerátu naleznete po kliknutí na příslušný odkaz na stránce inzerátu. Tam se také zobrazí náhled inzerátu po zvýraznění.
Menu nápovědy - nahoru

13. Detail inzerátu – Jak vypadá inzerát

Každý inzerát má vlastní stránku, na které se zobrazí všechny detaily včetně případných fotografií. Tuto stránku zobrazíte kliknutím na titulek inzerátu ve výpise inzerátů. Součástí je také formulář pro odpověď na inzerát – je zde předvyplněn text inzerátu, stačí pouze dopsat Vaši odpověď a doplnit kontakt na Vás.

Menu nápovědy - nahoru

14. Správa inzerátů – Jak pracovat s inzeráty

Přihlášení uživatelé mohou své inzeráty spravovat v sekci – Moje inzeráty.
Zde se jim zobrazí veškeré jimi vložené inzeráty. U každého bude uveden odkaz pro příslušnou akci (editace, smazání, obnovení, topování, zvýraznění). Akce smazání a obnovení lze také provádět hromadně, zaškrtnutím políček u příslušných inzerátů a kliknutím na tlačítko smazat/obnovit ve spodní části stránky. Při zvolení akce smazat bude zobrazena výzva k potvrzení akce.

Neregistrovaní uživatelé mají k dispozici pouze funkce topování/zvýraznění a mazání. Smazat mohou inzerát kliknutím na symbol x v titulku ve výpisu inzerátu. Systém je poté vyzve k zadání hesla, které bylo vloženo při podávání inzerátu a které bylo také zasláno na uvedený email.

Symbol x pro smazání se zobrazuje pouze u inzerátů, které vložil neregistrovaný uživatel nebo v případě, že je uživatel přihlášen a daný inzerát patří jemu.
Menu nápovědy - nahoru


15. Neregistrovaný uživatel

Neregistrovaný uživatel je uložen při vkládání inzerátu uživatelem, který není přihlášen. Oproti registrovanému musí při vkládání inzerátů vyplnit navíc svůj email a heslo, které slouží ke smazání inzerátu v budoucnu. Neregistrovaný uživatel nemá možnost úpravy inzerátu po jeho vložení, může ho pouze smazat. Nemá také možnost inzerovat s fotkami.
Menu nápovědy - nahoru